Motorkári, pozor!
Chcete si zajazdiť a zároveň túžite spraviť dobrý skutok a podporiť tak Milana Pišoju a jeho rodinu?
 

POZOR ZMENA TERMÍNU KONANIA PODUJATIA

Môžete tak urobiť už 22.9.2019 v rámci charitatívnej jazdy pre nášho priateľa a bývalého motorkára Milana a jeho rodinu, ktorých životný príbeh nenechá chladného ani jedného z nás.
 
Spoločne sa stretneme v našom showroome v Motokomplex v Žiline na Kragujevskej 3931 o 10:00. Naša spoločná jazda začne 10:30, následne sa cez Bytču presunieme až do Púchova, kde Milanovi a jeho rodine odovzdáme výťažok zo vstupného a dobrovoľné príspevky. Následne sa spoločne presunieme do miestnej reštaurácie, kde si posedíme a zabavíme sa pri nealko-pivku a dobrom jedle.
Okrem toho, že sa zabavíme, spoločne podporíme aj dobrú vec!
Spoločná jazda naspäť do Žiliny odštartuje o 15.00 s predpokladaným príchodom o 16:00 do predajne Motokomplex.
 
Neváhajte a príďte pomôcť a užiť si tento dokonalý motorkársky deň!
 

Milan Pišoja

Milan Pišoja je 43 ročný otec rodiny (4 detí), skvelý priateľ, bývalý motorkár, ktorý sa celý svoj život venuje najmä svojej rodine. Jeho život sa dramaticky začal meniť v jeho 25 rokoch, kedy prvý krát odpadol a diagnostikovali mu poruchu  srdca. V 26.-tich mu voperovali prvý strojček na srdce (kardiostimulátor s defibrilátorom).  Až do tohto veku jeho život pokračoval v rámci možností normálne.

Jeho zdravotný stav sa však dramaticky zmenil v apríli tohto roku, kedy upadol do bezvedomia. Po 11 pokusoch o oživovanie sa Milana nakoniec podarilo oživiť, kvôli jeho zdravotnému stavu a zápalu pľúc však lekári rozhodli, že Milan musí ostať v umelom spánku. 
Následne  bol Milan prevezený do Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave, kde sa ho ujal tím tých najlepších lekárov. Jeho stav sa však aj naďalej neustále zhoršoval a keďže jeho srdce pracovalo len na 5% a nemali preňho vhodného darcu, museli lekári pristúpiť k riskantnej transplantácii umelého srdca.

Miňo je ten najväčší bojovník akého poznáme a keďže vedel, že musí ostať so svojimi deťmi a manželkou Katkou, bojoval ako lev. Zotavoval sa neskutočne rýchlo, momentálne je prepustený do domácej liečby a čaká na vhodné skutočné srdiečko.

Aj keď je Milanov stav stabilizovaný, nikto z lekárov s určitosťou nedokáže odhadnúť, koľko môže žiť so súčasnou umelou náhradou živého srdca, ktoré si nosí v batohu na chrbte. V prípade poruchy prístroja, má k dispozícii aj náhradu, ktorú mu neustále nosí jeho manželka.

Veľké komplikácie Milanovi spôsobujú aj hadice  vyvedené z  hrudníka, ktoré musí manželka Katka denne preväzovať sterilnými obväzmi a tinktúrami. Celá ich situácia je mimoriadne náročná, ale nevzdávajú sa, navzájom si pomáhajú a veria, že sa nájde správne srdiečko, ktoré by tomuto bývalému motorkárovi a hlavne otcovi 4 krásnych detí vrátilo možnosť zaradiť sa späť do bežného života.

Milanov zdravotný stav žiaľ nie je jedinou komplikáciou normálneho života jeho rodiny. Jeho manželka Katka je na čiastočnej invalidite a čaká na výmenu platničiek v chrbtici. Najmladší syn je od narodenia zdravotne ťažko postihnutý a má za sebou niekoľko náročných operácií chrbtice. Tá najbližšia ho čaká ešte v priebehu tohto roka. Navyše, rodina bola pred nedávnom poznačená smrťou Katkinho otca, ktorý s nimi žil v spoločnej domácnosti a pomáhal rodine ako dokázal, najmä však finančne.

Finančná situácia sa rodine prudko zhoršila a bola nútená vyhlásiť osobný bankrot. Kvantum drahých liekov a neustále cesty k lekárom či invalidita oboch rodičov a syna si vyžadujú nemalé náklady, ktoré si rodina žiaľ v súčasnosti nemôže dovoliť. Pomôcť však môžeme my všetci. Zapojme sa spoločne do finančnej zbierky a pomôžme Milanovi a jeho rodine postaviť sa opäť na nohy.

Pre dobrovoľné príspevky je vyhradený účet jeho 20 ročného syna.

SK41 1100 0000 0029 3803 2475

Pomôcť môžete aj dobrovoľným príspevkom na ich rodinné číslo účtu:

SK41 1100 0000 0029 3803 2475

Oficiálny plagát k charitatívnej jazde nájdete TU.

Všetci tí, ktorí chcú pomôcť no nemôžu sa našej zbierky zúčastniť, môžu pomôcť aj tým najcennejším čo majú, svojou kvapkou krvi.
Viac sa dočítate TU: http://bit.ly/krvpremilana

61260971_1997272563716339_1915243152713711616_n

Finančne pomohli aj: