Vedzte, že výnimočnosť tohto motocykla je o sile detailov. Všetci nadšenci dobrodružného cestovania zaručene vedia, že jazda na motocykli si vyžaduje zručnosť, odvahu a vytrvalosť. Rovnako ako dôveru vo váš stroj, s ktorým zvládnete nielen skalné riečne priecestia, ale aj prašné cesty, diaľnice či zvlnené horské prechody.

 

Aká je Yamaha Super Ténéré?

Super Ténéré je od základov postavená tak, aby vám zabezpečila najúžasnejšie dobrodružstvo, aké si len viete predstaviť. Je kombináciou užitočnej húževnatosti spojenej s ľahkou manipuláciou a pokrokovou asistenčnou technológiou pre jazdcov.

 

S novou Super Ténéré si môžete vybrať, ako budete jazdiť. Stačí len smelo zošliapnuť plynový pedál! Motocykel má pokročilú technológiu ovládania škrtiacej klapky Yamaha s 3-stupňovou reguláciou trakcie, ktorú je možné kedykoľvek v prípade potreby vypnúť. Motocykel má tiež prepínateľné mapovanie motora Yamaha D-MODE.

 

Prejde aj najťažším terénom

Pre spoľahlivý výkon v najťažších terénnych podmienkach boli do Super Ténéré zabodované lúčové, bezdušové hliníkové disky. Úzka predná hrana je na okraji lúčov vybavená dvoma ihlicami typu T, ktorých úlohou je spevnenie pre ešte obratnejšiu jazdu v teréne.

 

Nízka hmotnosť

Jedným z hlavných cieľov dizajnu spoločnosti Yamaha bola ľahkosť stroja ako aj nízke ťažisko. A veru sa im to aj vydarilo! Benefity týchto parametrov si všimnete hneď ako ju prvýkrát vyskúšate. Dokonalé udržanie rovnováhy a vynikajúcu obratnosť pocítite nielen pri nízkych rýchlostiach, ale aj na náročnejších horských cestách. Riadenie sa tak stáva naozaj jednoduchým a v rámci odozvy stroja aj mimoriadne rýchlym.

 

Brzdový systém a ABS

Jedným z najväčších benefitov Yamaha Super Ténéré je inteligentný systém ABS. Ten predpovedá, kedy sa majú kolesá kĺzať a plynulo zasahuje do jazdy. Systém zjednoteného brzdenia vám tak ponúka voľbu medzi brzdením obidvoch kolies výlučne prednou pákou alebo ovládaním každého kolesa tak, že sa najskôr dotknete pedálu zadnej brzdy. Spolu s nimi poskytujú výnimočnú kontrolu v širokej škále jazdných podmienok.

Flexibilné odpruženie

So Super Ténéré si môžete zostaviť motocykel pre každú situáciu. Prevrátená vidlica je plne nastaviteľná na predpätie, kompresiu aj odskok. Zadné odpruženie je možné nastaviť tak, aby tlmilo predpätie a odskočenie bez použitia náradia. To uľahčuje prípravu motocykla pre ďalšieho cestujúceho alebo ťažkú batožinu.

 

Pretože Super Ténéré 1200 je vhodná naozaj pre každého dobrodruha, ktorý si chce užiť nielen divoké prašné cesty, ale aj pohodlnú jazdu po upravenej vozovke. Ponúkame ju až v troch variantoch – Yamaha XT1200Z Super Ténéré, Yamaha XT1200ZE Super Ténéré a Yamaha XT1200ZE Super Ténéré RAID EDITION.